0 Анастасія Добряк17 вересня 2024, 12:09
Хірурга Кременчуцької першої міської лікарні імені Богаєвського та посадовця ЗСУ затримали під час отримання ймовірного хабаря.
Про деталі слідства, де фігурує фіктивна інвалідність для ухилення від призову, відомо з ухвали Октябрського районного суду Полтави.
Фіктивна інвалідність за 12 тисяч доларів для виїзду – частина схеми
На початку серпня до хірурга ймовірно звернувся чоловік, який хотів виїхати й відвідати родину за кордоном. З ухвали відомо, що він прийшов до медика за порадою знайомих. 28 серпня зустріч відбулася у кабінеті лікаря.
Медик нібито відповів, що спочатку йому потрібно зробити «фіктивну» інвалідність, яка коштуватиме 12 тис. доларів США, а процес оформлення триватиме не менше пів року. Для цього «клієнт» мав принести довідку із місця роботи про доходи, копію паспорта та ідентифікаційного коду.
2 вересня зустріч відбулася біля лікарні, ймовірно, для передачі копій документів. За 2 дні фігуранти зустрілися у кабінеті медика.
Ймовірно, під час бесіди член МСЕКу показав комбінацію цифр на екрані телефону – суму за оформлення відстрочки від призову під час мобілізації. За даними слідства, медик сказав, що ця сума буде фіксованою. Документи готуватимуть протягом 6 місяців, а гроші варто принести уже.
Передача можливого хабаря відбулася 11 вересня. Під час розмови в автівці медик нібито сказав, що замовнику оформлять ІІ групу інвалідності через неврологічне захворювання у МСЕК Полтави. Згодом відбулася передача коштів, стверджують слідчі.
Медик, ймовірно, вказав, що гроші треба передати його водієві в автівці Infiniti Q40. Коли водій отримав 12 тис. доларів, медик повідомив: «клієнт» отримає інвалідність й оформить статус пенсіонера. Після цього отримає відстрочку від призову та зможе виїхати з України. Додатково, ймовірно, повідомив, що він може вплинути на посадовців районного ТЦК та СП. Того ж дня медика затримали.
Наразі триває розслідування.
ЗМІСТ писав, що посадовець з Кременчуцького району підозрюється у хабарництві.
СБУ викрила посадовця військово-лікарської комісії Кременчуцького районного ТЦК та СП. Свої можливі послуги член військово-лікарської комісії оцінив у 12 тис. доларів США.
Він міг допомагати військовозобов’язаним уникнути мобілізації. За даними слідства, фігурант за гроші міг пропонувати клієнтам посприяти в отриманні фіктивних документів для отримання групи інвалідності. Ці довідки документи мали стати підставою для зняття з військового обліку без підстав.