Фото ЗМІСТу
0 Альбіна Ковпак01 жовтня 2024, 15:10
Екологи говорять, що цьогоріч у Києві майже зникли горобці. Причина – спилювання дуплистих дерев та покіс трави. Подібне може статися й у Полтаві.
Про це повідомили у Київському еколого-культурному центрі 27 вересня.
Цьогоріч у Києві майже зникли горобці. Порівняно з попередніми роками їхня кількість, за підрахунками екоцентру, зменшилася у 50 і більше разів. Це може призвести до екологічної катастрофи, бо через зникнення горобців можуть загинути парки.
У Полтаві почастішали випадки спилювання дерев, тож така ситуація також можлива у місті.
Без горобців шкідники знищать парки та сади. Зокрема, перешкод не буде для каштанової молі. Через неї на листі дерев з’являються руді плями.
Екологи центру стверджують, що зникнення горобців пов’язане з двома причинами:
- вирубування старих дуплистих дерев, де гніздяться горобці;
- систематичний покіс трав, через який зникає їжа горобців – комахи.
Спилювання дерев у Полтаві
Цьогоріч у Полтаві фіксували резонансні спилювання дерев. Нині скандал зі спиляними на вул. Раїси Кириченко деревами триває. Міська влада надала дозвіл на спилювання, бо на цьому місці запланували зробити парковку. Там наприкінці вересня невідомі видалили щонайменше 10 дерев, залишивши пні.
Фото – «Полтавщина»
За словами керівника міського Управління житлового-комунального господарства Тараса Панасенка, комісія визнала десять дерев аварійними. Згідно з документом, міська влада фактично надала дозвіл на випилювання дерев:
«Десять з цих спиляних 16 дерев були аварійними, був акт комісійний. Ми давали дозвіл на спилювання. По шести деревам там теж все згідно чинного законодавства. Були сплачені кошти. У цьому питанні (спилюванні дерев, – прим. авт) ми поспішили, бо думали, що вже погоджена парковка й паркомісця», – каже Тарас Панасенко.
Секретарка міської ради Катерина Ямщикова дії підлеглих назвала «халатними». За її словами, міська рада не надавала дозволів на облаштування паркомісць, а створення парковки мали ще обговорювати.
Також фахівці визначили вісім дерев у Корпусному парку, які визнали аварійними. Їх видалять й восени висадять молоді дерева.
Після обстеження дерев у Корпусному парку фахова комісія встановила вісім аварійних дерев: три клени, три липи, один каштан та один берест.