Перед тим як вирушити в дорогу з вашим новим автомобілем, важливо підготуватися до непередбачених ситуацій на дорозі, заздалегідь оформивши страхування. «Дніпро Оперативний» підготував покрокову інструкцію процедури страхування автомобіля в Україні на 2024 рік
Необхідні документи для оформлення автостраховки
- Технічний паспорт автомобіля
- Свідоцтво про реєстрацію автомобіля
- Паспорт власника автомобіля
- Свідоцтво про право власності на авто
- Водійське посвідчення
- Платіжні документи: для оплати поліса страхування вам може знадобитися кредитна або дебетова картка або інші способи оплати.
Ці документи можуть варіюватися залежно від конкретного страхового постачальника та виду страховки, яку ви обираєте. Рекомендується зв’язатися з обраною страховою компанією для отримання точної інформації про необхідні документи для оформлення автостраховки.
Що таке автоцивілка та як її оформити?
Автоцивілка, або автострахування цивільної відповідальності (ОСЦПВ), – це вид страхування, який покриває фінансові зобов’язання власника автомобіля перед третіми особами у разі завдання їм шкоди внаслідок дорожньо-транспортної пригоди.
ОСЦПВ є обов’язковим для всіх власників автотранспортних засобів і вимагається законом в більшості країн, включаючи Україну. Його основна мета — захистити потерпілих від збитків, які можуть виникнути через дії автомобіліста.
Для оформлення автоцивілки вам зазвичай потрібно звернутися до страхової компанії та пред’явити необхідні документи (технічний паспорт автомобіля, водійське посвідчення, документи, що підтверджують особисті дані та право власності на авто) та заповнити заяву на укладення договору страхування. Після цього вам буде запропоновано різні варіанти страхового покриття та умови укладення договору. Після оплати страхового внеску і підписання договору ви отримаєте поліс страхування.
Деталі процедури оформлення автоцивілки можуть відрізнятися залежно від обраної страхової компанії
Що таке Зелена карта та як її оформити?
Зелена карта — це міжнародний документ, який підтверджує наявність обов’язкового страхування цивільної відповідальності автомобільного транспортного засобу за межами країни його реєстрації. Цей документ забезпечує покриття шкоди, завданої третім особам, внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, в тому числі власникам інших автомобілів, пішоходам, велосипедистам та іншим учасникам дорожнього руху.
Для її оформлення вам зазвичай потрібно звернутися до своєї страхової компанії. Вона може видати Зелену карту як додаток до основного поліса страхування цивільної відповідальності або окремим документом.
Зелена карта зазвичай має формат міжнародної кредитної картки і містить інформацію про власника автомобіля, його транспортний засіб та страхового постачальника. Документ також може містити важливу інформацію щодо умов страхування та контактні дані страхової компанії.
Основна мета зеленої карти — забезпечення належного страхового покриття в разі дорожньо-транспортної пригоди за межами вашої країни. Деякі країни можуть вимагати наявності Зеленої карти для в’їзду на їхню територію. Перед виїздом за кордон переконайтеся, що у вас є цей документ і він дійсний на час вашої подорожі.
Як оформити КАСКО
Оформлення КАСКО (комплексного) включає кілька кроків, які допоможуть вам захистити ваше авто від різних ризиків і збитків.
- Вибір страхової компанії: зверніться до різних страхових компаній, порівняйте їхні пропозиції, умови та вартість полісів КАСКО.
- Визначення покриття: оберіть тип КАСКО, який відповідає вашим потребам і бюджету. Це може включати базове покриття на випадок ДТП, крадіжки, пожежі та інші ризики, а також додаткові опції, такі як страхування скла та автолізингу.
- Заповнення анкети: заповніть анкету для оформлення полісу КАСКО, вказавши інформацію про себе, ваш автомобіль та потрібне покриття.
- Проведення огляду автомобіля: Деякі страхові компанії можуть вимагати огляд вашого автомобіля перед оформленням поліса КАСКО. Зробіть це у встановлений час та місце.
- Підписання договору. після затвердження вашої заявки страхова компанія надішле вам договір на підписання. Ознайомтеся з умовами договору та підпишіть його.
- Сплата премії: здійсніть оплату страхової премії за обране покриття КАСКО.
- Отримання поліса: після оплати премії вам буде виданий поліс КАСКО. Переконайтеся, що всі дані в полісі відповідають вашим потребам та інформації про автомобіль.
- Збереження поліса: зберігайте поліс КАСКО в безпечному місці та завжди майте його під рукою в автомобілі в разі потреби.
Скільки коштує страховка на авто?
Вартість автострахування може значно відрізнятися залежно від кількох факторів, таких як тип автомобіля, вік та стан водія, регіон реєстрації авто, обсяг страхового покриття та вибрані додаткові опції. Також ціни на страхові поліси можуть різнитися від страхової компанії до страхової компанії.
Для отримання точної інформації щодо вартості страхування автомобіля вам потрібно звернутися до конкретної страхової компанії та отримати індивідуальну консультацію з урахуванням усіх вказаних факторів.
Як оформити страховку на автівку онлайн?
Оформлення страхового поліса на автомобіль онлайн може здійснюватися через веб-сайти страхових компаній або за допомогою мобільних додатків. Ось загальний покроковий процес:
1. Виберіть вид страхування:
- ОСЦПВ
- КАСКО
2. Виберіть страхову компанію:
- Порівняйте пропозиції від різних страхових компаній.
- Зверніть увагу на акції та знижки, відгуки про страхові компанії та рейтинг компанії.
3. Розрахуйте вартість страховки:
- Використовуйте калькулятори онлайн на сайтах страхових компаній.
- Введіть необхідні дані про ваше авто.
4. Заповніть онлайн-заявку:
- Введіть ваші особисті дані та дані про ваше авто.
- Виберіть термін дії страховки.
- Оберіть додаткові опції (за потреби).
5. Оплатіть страховку онлайн.
6. Отримайте поліс страхування
Що робити при ДТП?
- Викличте поліцію: повідомте про ДТП поліцію та зачекайте на їхній прихід. Офіцер здійснить офіційний огляд місця події та складе протокол.
- Обміняйтеся інформацією з іншими учасниками ДТП, включаючи ім’я, адресу, номер телефону, реєстраційний номер автомобіля та номер страхового поліса.
- Зберіть докази: спробуйте зібрати якнайбільше доказів, таких як фотографії пошкоджень автомобілів, поблизу знаків, а також висновки свідків.
- Повідомте страхову компанію: якнайшвидше повідомте свою страхову компанію про подію. Це дозволить їм почати розгляд вашого заявленого збитку та надати вам відповідні поради.
- Заповніть і подайте заяву про страховий випадок: Потрібно буде заповнити спеціальну заяву про страховий випадок у вашій страховій компанії. Дотримуйтеся всіх їхніх вимог та надаєте всю необхідну інформацію.
- Дотримуйтеся інструкцій, які надає ваша страхова компанія, і вчасно надавайте необхідну інформацію.
Нагадаємо, ми писали раніше, як виторгувати кращу ціну на новеньке авто: секрети вигідної покупки