Європейська команда поки що не вигравала чемпіонат світу IIHF серед молодіжних збірних у 2020-х роках. Однак це може змінитися, оскільки три з чотирьох півфіналістів турніру 2025 року в Оттаві представляють Європу.
Усі команди мають високу мотивацію. Фінляндія прагне перервати шестирічну посуху, Швеція – тринадцятирічну, а Чехія – цілих 24 роки без золота.
Тим часом чинний чемпіон – команда США – твердо налаштований знову боротися за золото незалежно від суперника у фіналі.
Інтрига посилилася після того, як Канада, яка традиційно вважається фаворитом та має рекордні 20 золотих медалей, вилетіла від чехів на стадії чвертьфіналу.
До вашої уваги анонс двох півфінальних матчів, які пройдуть в суботу та неділю.
Швеція – Фінляндія (пряма трансляція о 22:30) коментатор Євген Бруль
Шведи залишаються єдиною командою з ідеальним результатом на цьому турнірі, але їхня аура непереможності була трохи підмочена чвертьфінальною перемогою 3:2 над непоступливою Латвією. У першому та третьому періодах шведи повністю домінували, перекидавши суперників 19-2 та 18-2. Однак у другому періоді латвійці практично зрівняли рахунок завдяки двом голам Ерікса Матейка, і гра стала небезпечно близькою.
«Ми грали досить надійно в захисті та добре в атаці, але нам потрібно краще реалізовувати моменти», – відзначив капітан збірної Швеції Аксель Сандін Пеллікка, який з дев’ятьма очками лідирує у турнірі разом зі словацьким нападником Далібором Дворськи.
Цей півфінал на арені Canadian Tire Centre, швидше за все, зведеться до протистояння шведської атаки та фінського захисту.
Швеція може похвалитися найкращою більшістю турніру (8 голів з 22 спроб, 36,3%). Переможний гол проти Латвії був забитий у більшості Давидом Едстромом, який, до речі, має найкращий відсоток виграних вкидань серед півфіналістів (60,5%). Після Сандіна Пеллікки у списку 30 найкращих бомбардирів турніру перебувають ще вісім шведів, включаючи нападників Антона Вальберга (4+3=7) та Фелікса Унгера Сорума (1+6=7).
Фіни, навпаки, поки що менш результативні. Єдиний гравець з їхнього складу, який потрапив у топ-30 за очками – це нападник Єссе Кііскінен (4+1=5). Проте команда Лаурі Мікколи поступово набирає форму: в чвертьфіналі проти Словаччини (5:3) було закинуто п’ять з їхніх 15-ти шайб на турнірі. Крім того, надія Фінляндії – це воротар Петтері Римпінен з найкращим відсотком відбитих кидків (94,0%).
Шанси Фінляндії будуть вищими у випадку активної гри в нерівних складах. Їхня найкраща на турнірі гра в меншості (94,1%) може стати перевагою проти шведів, чий відсоток нейтралізації більшості суперників становить лише 62,5%.
США – Чехія (пряма трансляція о 2:30) коментатор Євген Бруль
У 2010-х роках зустрічі США та Чехії у плей-оф зазвичай закінчувалися розгромом останніх. Проте часи змінились. У чвертьфіналі 2022 року Чехія здобула перемогу над США з рахунком 4:2. Чи готові американці відповісти зараз?
Підопічні Патріка Августи наближаються до півфіналу на хвилі впевненості. Вони драматично вибили Канаду вдруге поспіль і зрівнялися з США за кількістю голів на турнірі (29).
Чехія має яскравих лідерів в атаці, включаючи капітана Едуарда Шале та Якуба Штанцля, які ділять лідерство по забитих голах (по п’ять). Голкіпер Міхаель Грабал також демонструє стабільність, що може дати чехам шанс на успіх.
Тим не менш, американська команда виглядає потужнішою. Лідери США, такі як Джеймс Хагенс (4+4=8) та капітан Райан Леонард (4+2=6), у поєднанні з глибиною складу та сильною обороною, роблять їх фаворитами.
Підсумок: Швеція та США мають кращий вигляд, але не виключені сюрпризи від мотивованих Фінляндії та Чехії.
За матеріалами IIHF.com