241 Денис Супрун. Фото: https://nikcenter.org/
Колишній директор Херсонського вищого професійного училища №2 його син та невістка співпрацювали з росіянами під час окупації Херсона.
Про це йдеться в розслідуванні Hromadske.
Від початку повномасштабного вторгнення Олександр Супрун залишався директором закладу. Потім він формально пішов у відпустку. Виконувачкою його обов’язків стала його невістка Юлія Супрун.
15 серпня 2022 року в закладі провели збори педагогічного колективу. На них колег кликала Юлія Супрун, запитуючи, чи готові вони працювати при окупантах.
Того ж дня росіяни створили дубль юрособи закладу. Своєю директоркою вони призначили нікому не відому Анну Павленко. За словами співробітників, училище їй показували Супруни — не тільки Юлія, а і її свекор Олександр.
Після призначення «нової номінальної директорки» син колишнього директора Денис Супрун став старшим педагогом, а Юлія Супрун пішла на підвищення і зі звичайного педагога стала заступницею директорки.
Про це говорять не лише свідки. В училищі журналісти Hromadske знайшли списки співробітників, які співпрацювали з росіянами й отримували від них зарплату. Так, Юлія Супрун від окупантів отримувала 55 000 рублів, її чоловік — 46 000. На той момент на двох це було близько 60 000 гривень.
Крім того, усі діти подавали документи про вступ до училища наприкінці серпня 2022 року саме Олександру Супруну — тобто в той момент, коли заклад уже очолювала проросійська директорка. Про це Hromadske розповів колишній вихованець ВПУ, який упізнав Олександра Супруна на фото.
На початку жовтня 2022 року дітям-сиротам і дітям з родин, які навчалися у ВПУ №2, запропонували поїхати на «відпочинок» в окупований Крим.
Одна з депортованих дівчат стверджувала, що пропозицію їхати до Криму вони отримали від Юлії Супрун. А от іншому хлопцю, Ігорю, поїхати на півострів пропонував чоловік Юлії — Денис. У розмові з hromadske Ігор упізнав і Юлію, і Дениса Супрунів.
Супруни проводжали дітей до річкового порту в Херсоні. Звідти їх повезли в окуповане місто Олешки, а звідти — уже в окупований Крим.
Там вихованців училища спочатку поселили в табір «Дружба» в Євпаторії, потім — в «Лучистий», згодом їх перевели в Генічеськ на окупованій Херсонщині.
Вирватися із такого «відпочинку» назад в Україну вдалося тільки чотирьом дітям з дев’яти. Тим часом Юлія та Денис Супруни після звільнення Херсона Збройними силами переїхали у Бровари під Києвом.
Читайте також: Судитимуть херсонця, причетного до депортації 1500 українців.