Фото ЗМІСТу
0 Яніна Мурдза26 січня 2024, 13:01
На сесію Полтавської міської ради винесли питання про реорганізацію 3-ї поліклініки. Представники медзакладу виступили проти цього й запропонували створити депутатську комісію, яка дослідить потребу реорганізації.
У Полтаві вкотре повернулися до питання приєднання 3-ї поліклініки до 3-ї міської лікарні Полтави. На засідання сесії Полтавської міської ради 26 січня прийшли працівники поліклініки й звернулися до депутатів.
Представниця 3-ї міської клінічної поліклініки Ірина Бондаренко від імені колективу попросила неупередженого розгляду питання реорганізації. Вона сказала, що затверджена Полтавською обласною військовою адміністрацією спроможна мережа медзакладів не передбачає об’єднання поліклініки з іншим закладом.
Також вона додала, що медзаклади, які не увійшли до спроможної мережі, можуть продовжувати роботу й укладати договори з Національною службою здоров’я за Програмою медичних гарантій.
«Ми просимо не ліквідовувати поліклініку. Говорю саме слово ліквідовувати, тому що приєднання до 3-ї лікарні рівносильне ліквідації. Наголошую, що основним завданням поліклініки є надання медичної допомоги мешканцям безкоштовно, а не бути прибутковим закладом», – розповіла Ірина Бондаренко.
Представниця 3-ї поліклініки Ірина Бондаренко виступила на сесії ПМР
Представник 3-ї поліклініки Юрій Селіванов сказав, що торік колектив медзакладу кілька разів зустрічався з депутатами, які обіцяли створити комісію щодо питання реорганізації із залученням громадськості й за її висновком визначати долю медзакладу. Проте цього не зробили.
«Третя лікарня – це жах, це наше трагічне минуле. Це совдепія, ви розумієте? Таргани в терапевтичному відділенні гуляють як домашні улюбленці пана Рудича. Ніхто на це не реагує, сморід стоїть у підвалах. Люди не бажають лишатися там в лікарні. Пан Котов робить протеже пану Рудичу й хоче, щоб він був керівником об’єднаного медичного закладу. Але колектив 3-ї поліклініки не бажає мати такого керівника за його діловими й моральними якостями», – сказав Юрій Селіванов.
Працівник поліклініки також закликав призупинити розгляд питання щодо реорганізації й створити депутатську комісію та залучити профспілки.
Пані секретар Полтавської міської ради Катерина Ямщикова попросила надати пропозиції щодо створення комісії до кінця дня.
Що відповів на звернення директор міського Департаменту охорони здоров’я
У відповідь на звернення представників 3-ї поліклініки очільник ДОЗ Сергій Котов повідомив, що підставою для реорганізації поліклініки є її дотаційність і потреба витрачати гроші на її утримання з бюджету громади:
«Чи може поліклініка працювати надалі самостійно? Загалом так. Єдине питання, що через пакети Національної служби здоров’я України вони не забезпечують собі навіть заробітну плату. Тобто якщо рішення депутатів буде про те, що громада готова їх утримувати коштом міста, Департамент і я, як керівник, абсолютно не заперечуємо. Я про це й раніше говорив і зараз підтверджую. Ціна питання – це дотаційна лікарня – поліклініка, яку доведеться утримувати за кошти громади».
Директор Департаменту Сергій Котов відповідає на питання про 3-ю поліклініку
Під час презентації бюджету Полтавської громади 25 грудня стало відомо, що 3-й поліклініці на зарплати потрібно вдвічі більше, ніж заклад може заробити від співпраці з Національною службою здоров’я України.
Дискусія про реорганізацію 3-ї поліклініки
Реорганізацію здійснять у межах формування спроможної мережі медзакладів. Вона передбачає скорочення у поліклініці посад директорів, заступників, завідувачів кабінетів, головних медсестер та бухгалтерів. Усього, за попередніми даними, 28,75 посади. Чисельність медперсоналу змінювати не планують.
Працівниця поліклініки Світлана Лук’яненко виступала на сесії 15 вересня 2023 року й від імені колективу просила відтермінувати реорганізацію закладу, а також провести конкурс на посаду керівника.
Представниця 3-ї поліклініки Світлана Лук’яненко виступала на сесії ПМР 15 вересня 2023 року
Колектив поліклініки виступив проти роботи під керівництвом чинного директора 3-ї міської лікарні, яким є Анатолій Рудич. Також працівники просили депутатів розглянути питання щодо злиття лікувальних закладів замість приєднання і при проведенні процедури «врахувати скорочення не тільки за рахунок поліклініки, а й лікарень».
Під час звіту про використання бюджету за 10 місяців 2023 року Сергій Котов повідомив, що керівника 3-ї міської лікарні Полтави залишать на посаді після приєднання поліклініки:
«Чи буде конкурс на заміщення вакантної посади директора 3-ї міської лікарні? Ні, не буде, тому що це не передбачено законодавством. На сьогодні третя лікарня увійшла в спроможну мережу на рівні Міністерства охорони здоров’я. Якщо буде реорганізація лікувального закладу […], це не передбачає заміну керівника. Надалі, коли в чинного керівника 3-ї лікарні закінчиться термін його контракту, так, можливий конкурс на заміщення».
Про структуру закладу й види допомоги, які надають у 3-й поліклініці Полтави, ЗМІСТ писав тут.
Скільки потрібно на утримання 3-ї поліклініки
За даними НСЗУ, у 2023 році 3-я міська поліклініка Полтави отримала за договорами 25,3 млн грн. Громада дофінансовує з бюджету решту потреби на утримання медзакладу.
За прогнозом на 2024 рік надходження коштів НСЗУ для поліклініки становитиме 27,1 млн грн (47% від потреби), тоді як видатки на зарплату будуть на рівні 51,7 млн грн. Тобто з бюджету потрібна фінансова підтримка в понад 30 млн грн.
Питання про реорганізацію медзакладу поставили у вересні торік, кілька разів планували розглянути на сесії, проте відкладали. Наприкінці року ухвалили рішення про приєднання 5-ї міської лікарні до 2-ї, а перинатальний центр ІІ рівня – до 1-ї міської лікарні.
У межах реорганізації заклади приєднають до лікарень, фінансування яких буде пріоритетом держави.