У четвер, 14 травня, заступник начальника ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Вʼячеслав Базаренко взяв участь у підсумковій конференції партнерських громад Програми Polaris — «ЦНАП у громаді: сервіс, з якого починається довіра до держави», яка відбулася у Києві.
У межах панельної дискусії про розвиток ЦНАП та синергію місцевого й регіонального рівнів він поділився підходами Миколаївщини до розвитку цифрових сервісів та сучасних рішень для громад.
«Миколаївщина для розвитку ЦНАПів, громад та цифровізації робить ставку на дві ключові речі – технології та людей. Саме тому ми створюємо сервіси, які не просто цифровізують процеси, а реально допомагають мешканцям області», – зазначив Вʼячеслав Базаренко під час форуму.
Серед таких рішень:
— «Хвилька» – AI-асистент для жителів області;
— бот відключень світла Mykolaiv Blackout Bot;
— бот для ветеранів та членів їхніх родин.
Особливо цінно, що досвід Миколаївщини у впровадженні AI-рішень уже стає прикладом для інших регіонів. Івано-Франківщина під час форуму подякувала команді Миколаївщини за відкритість та обмін практиками у створенні AI-асистента «Хвилька». Вже незабаром у них також з’явиться власний AI-помічник – «Галка».
Миколаївщина продовжує ділитися досвідом, адже сильна цифрова трансформація народжується у співпраці громад, регіонів та держави.
Також участь у форумі взяли представники Дорошівської, Казанківської та Прибужанівської громад. Дякуємо Дорошівській громаді за активну позицію та готовність ділитися успішними кейсами Миколаївщини на всеукраїнському рівні.











