Російські окупанти розповідають, що командування кинуло їх без води та їжі і як те, що вони побачили в таборі для військовополонених на території України, відрізняється від того, що їм навіювали в РФ.
Відео із загарбниками, яких ЗСУ взяли в полон у Курській області, було опубліковано проєктом Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими “Хочу жить”, інформує UAINFO.org.
Один із полонених окупантів повідомив, що у нього кульове поранення і першу медичну допомогу він отримав від бійців ЗСУ, а вже потім від лікарів.
«Тобто, допомогу надали в Курській області, за місцем потрапляння в полон, а вже по прибуттю сюди, в Україну, мені вже професійно лікарі надали допомогу… Очікував гіршого, якщо чесно», — каже полонений росіянин на відео, додаючи, що «військовополонений» звучить страшно та «були в голові інші думки», проте «потрапляння сюди, до людей» змінило його ставлення.
Ще один росіянин, який потрапив у полон у Курській області, повідомив, що ЗСУ «нагодували, дали води попити».
За його словами, командування кинуло їх без продовольства та їжі.
«Ми без їжі перебували дня три-чотири приблизно. У нас не було продовольства, нічого…» — повідомив росіянин.
Окупант також розповів, що в таборі для військовополонених їм дали чистий одяг, засоби для гоління, мило, зубні щітки.
Росіяни також розповідають, що ЗСУ «ставилися краще, ніж свої, в деякому плані» і дивуються, що розповіді, які вони слухали в РФ не відповідають дійсності.
«У Росії говорять одне, а тут говорять зовсім інше. Ось так от… У Росії кажуть, що українські війська дуже погані, вбивають, чого тільки не роблять. А насправді все навпаки, виявляється», — розповів один із російських загарбників.
У проєкті “Хочу жить” зазначають, що за розповідями полонених можна судити про те, наскільки український наступ у Курській області застав їхнє командування зненацька.
«Серед безлічі строковиків трапляються і мобілізовані, і контрактники, яких у терміновому порядку перекидали з інших місць „тримати кордон“. Їх усіх кинули в окоп без постачання і навіть не намагалися вивести, коли ситуація стала критичною», — розповіли координатори проєкту.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube