Ракета здатна вражати об'єкти наземного і морського базування на дальності понад 150 км залежно від висоти та швидкості пуску.
13 листопада 2024 року турецька компанія Baykar оголосила про успішні випробування своєї нової надзвукової ракети IHA-230, запущеної з безпілотного бойового літального апарату Bayraktar Akinci, інформує UAINFO.org з посиланням на “Фокус”.
Читайте також: Проти хитрої балістики: американці “розширили кругозір” системи Patriot
Під час випробувань БПЛА запустив дві ракети IHA-230, які вразили цілі на відстані 155 кілометрів. Відеоогляд випробувань було опубліковано в мережі X пресслужбою компанії.
Випробування підтвердили можливості Bayraktar Akinci для проведення дальніх атак із високою точністю, зміцнюючи його роль у комплексних військових операціях.
Bayraktar #AKINCI
2️⃣ x İHA-230 Süpersonik Füze Atış Testi
155 Km Uzaktaki Hedefe Tam isabet2️⃣ x İHA-230 Supersonic Missile Firing Test
Bull’s Eye From 155 Km#Baykar ???? @Roketsan#MilliTeknolojiHamlesi pic.twitter.com/Au05EDhoQv— BAYKAR (@BaykarTech) November 13, 2024
IHA-230, розроблена компанією Roketsan, являє собою балістичну ракету класу “повітря-земля”, здатну вражати об'єкти наземного і морського базування на дальності понад 150 кілометрів залежно від висоти та швидкості пуску.
Вона оснащена інерціальним наведенням з підтримкою технології супутникового наведення GNSS і функцією “вистрілив і забув”, що дає їй змогу діяти автономно після випуску. Її бойовий радіус дії, що залежить від висоти та швидкості в точці випуску, дозволяє вражати різні типи цілей на відстані, зводячи до мінімуму вплив систем ППО супротивника.
Читайте також: Призначені для збиття БПЛА: Естонія надасть Україні ракети ППО для випробувань в бойових умовах
Ракета з 42-кілограмовою може бути оснащена осколковою боєголовкою, а також бронебійною і термобаричною бойовою частиною. Це дає змогу ракеті ефективно вражати широкий спектр цілей — від радарів і систем ППО до командних пунктів, легкоброньованої техніки та морських об'єктів.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube