Фото – Madeleine Kelly
0 Яніна Мурдза02 грудня 2023, 09:12
У селі Вишняки зафіксували смерть кота, у якого напередодні помітили симптоми сказу. За підсумками дослідження діагноз підтвердили.
Про випадок сказу повідомили в Держпродспоживслужбі Полтавщини 1 грудня
Повідомлення про загибель кота надійшло до Хорольської дільниці ветеринарної медицини 1 грудня. Фахівці прибули на місці, виконали обстеження й відібрали біоматеріал померлої тварини на аналіз, який згодом підтвердив сказ.
Територію Вишняків Хорольської громади оголосили неблагополучною по сказу й встановили карантин, щоб запобігти поширенню хвороби. До загрозливої зони увійшли наступні населені пункти поблизу:
- Бутівці, Вербине, Глибока Долина;
- Єньки, Ковалі, Ковалівка;
- Котуржиха, Кулики, Костюки, Новоаврамівка;
- Новоіванівка, Павленки, Петракеївка;
- Пристань, Радьки, Садове, Староаврамівка;
- Трубайці, Штомпелівка та Хорол.
У Вишняках та селах загрозливої зони розпочали вакцинацію домашніх тварин. Щеплення проти сказу є безкоштовними.
Нагадаємо, що в області раніше фіксували випадки захворювання тварин на сказ. З початку року виявили 6 неблагополучних пунктів по сказу. Через хворобу загинули 6 тварин. Серед них: 2 лисиці, корова, теля, кіт та собака.
Підозра на сказ на Полтавщині
18 жовтня на прохання жителів Бутенок приїхали волонтерки, які мали виконати процедури для безпритульних тварин. Про спільну допомогу тваринам домовилися зоозахисники з Полтави, Кобеляк та Нових Санжар.
Волонтери взялися до роботи, розкладали собаколовки й приманки, щоб забирати тварин на стерилізацію. Поки працювали, інші волонтери знайшли задушених цуценят 4-5 місяців у слині. Згодом з’явився пес із симптомами сказу, який напав на іншу собаку. Детальніше про ситуацію читайте за посиланням.
Вакцинація диких тварин від сказу на Полтавщині
Держпродспоживслужба розробила маршрут та розподілила вакцини по районах області. Фахівці розробили карту на території мисливських угідь, де запланували розкласти 388 тис. доз вакцини на площі понад 15 тис. м².
Раніше принади з вакциною розповсюджували авіатранспортом, а цьогоріч працівники самостійно їх розкладали на території, яка погоджена із РВА. Окрім населених пунктів, водно-болотних угідь, ріллі, полів, автодоріг.
Антирабічна вакцина складається з поживної принади, яка має харчові компоненти для тварин, у вигляді брикету коричневого кольору. Усередині перебуває полімерний блістер з активними компонентами вакцини.