0 Яніна Мурдза22 листопада 2024, 12:11
Полтавська станція переливання крові отримала спеціалізоване авто, обладнане для приймання донорів.
Найближчими днями воно їздитиме різними закладами охорони здоров’я Полтави, аби залучити до донорства медиків. Про це розповів головний лікар Полтавської обласної станції переливання крові Володимир Рудіков 22 листопада.
Спецавто для заготівлі крові надійшло в межах гуманітарної допомоги від Швеції два місяці тому. Його пригнали зі Львова, доукомплектували обладнанням і зареєстрували.
«Автомобіль оснащений всім необхідним: два донорських крісла, обладнання для забору донорської крові. Це дає змогу збільшити заготівлю силами виїзної бригади. Ми можемо мобільно під’їжджати на підприємства, навчальні та медичні заклади. Ставати й заохочувати людей до донорства», – говорить Володимир Рудіков.
Володимир Рудіков
Наразі авто їздить у межах міста, його пропускна здатність – 15-20 людей за робочий день. У команді для забору крові працюють операційна медсестра, лаборант та лікар-терапевт. З настанням теплої пори року спецавто використовуватимуть для виїздів та популяризації донорства частіше.
Машина має два донорських крісла, ваги-помішувачі для забору крові, холодильник та інше необхідне обладнання. Роботу такого мобільного пункту забезпечуватиме спеціальна медична бригада.
Авто Полтаві передала громадська організація зі Швеції. До неї входять рятувальники, медики, поліціянти, які допомагають технікою Україні з 2022 року.
Нагадаємо, що полтавське бюро експертизи отримало нове обладнання для впізнання тіл загиблих. Нове обладнання пришвидшить процедуру впізнання загиблих і відкриє можливість проводити експертизи за вимогами міжнародного права.
Полтавське обласне бюро судово-медичної експертизи віднедавна підпорядковується Міністерству охорони здоров’я. Таким чином формують єдину вертикаль управління експертизою.
Установа отримала обладнання для покращення роботи в умовах зростання навантажень під час війни та фіксування доказів воєнних злочинів.
Обладнання доставили до регіональних бюро на Полтавщині, Київщині, Вінниччині, Миколаївщині, Хмельниччині, Дніпропетровщині та Чернігівщині. Йдеться про понад 100 одиниць лабораторного устаткування для судово-медичної експертизи.