06 вересня 2024, 23:34
У серці України, у Шполянській громаді, 4 вересня відкрили простір «Школи солідарності». Відкриття в приміщенні Шполянського міжшкільного навчально-виробничого комбінату модернізованої кімнати стало можливим завдяки тісній співпраці місцевої влади, представників Ради Європи, активної молоді й жінок, які разом із родинами знайшли прихисток у нашій громаді.
Ця подія стала логічним продовженням реалізації проєкту Ради Європи «Посилення багаторівневого врядування, демократії та прав людини на місцевому рівні в Україні», у якому здобула перемогу Шполянська міська рада. Упродовж восьми місяців цього року фахівці відділу інвестиційного та соціально-економічного розвитку організували цикл тренінгів, а також забезпечили облаштування простору за грантові кошти, отримані в рамках проєкту, що реалізується Конгресом місцевих і регіональних влад Ради Європи в рамках Плану дій Ради Європи для України «Стійкість, відновлення та відбудова» на 2023-2026 роки.
На урочисту подію завітали Ерленд Фалк — заступник голови офісу Ради Європи в Україні, Світлана Грищенко — керівниця проєкту «Посилення багаторівневого врядування, демократії та прав людини на місцевому рівні в Україні» Офісу Ради Європи в Україні, Олег Музиченко — координатор проєкту. Керівники громади зустріли гостей на артоб’єкті «Серце України», далі відвідали історико-краєзнавчий музей, де відчули пульс нашої громади, ознайомилися з історією та традиціями.
У КЗ «Шполянський центр дитячої та юнацької творчості» мали змогу побачити творчі роботи наших талановитих дітей. Кульмінацією дня стало урочисте відкриття простору «Школа солідарності», який стане місцем зустрічей, обміну досвідом та навчання для молоді та жінок, внутрішньо переміщених осіб. Під час діалогу гості поспілкувалися з учасниками проєкту —старшокласниками міських ліцеїв №1,2,3 Кошовою Марією, Ткаченком Артемієм, Мишаловою Яною, Плосконосом Ярославом, Дороховим Глібом, Ткаченко Аліною, жінками-громадськими лідерками Барановою Юлією, Булат Оленою, Колісник Валентиною, Матієнко Анастасією, Єрохіною Ольгою, Сивак Оленою.
Обговорили важливість взаємодії задля зміцнення демократії в Україні. Закінчився цей особливий день символічною акцією єднання — висадженням чотирьох кущів тису ягідного біля приміщення «Школи солідарності». Відкриття простору — це важлива подія в культурному житті громади, яскравий приклад того, як міжнародне співробітництво може змінювати життя людей на краще. Цей проєкт став можливим завдяки спільним зусиллям Шполянської міської ради та європейських партнерів.
Шполянська міська рада об’єднаної територіальної громaди