Вказані заходи проводяться відповідно до Плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних і паразитарних захворювань тварин у Чернівецькій області на 2024 рік та на виконання Протоколу засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Чернівецькій обласній військовій адміністрації.
Сьогодні, 04 вересня, за участю першого заступника міського голови Івана Гангала, начальника відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Дністровського районного управління Держпродспоживслужби у Чернівецькій області Івана Лисого та фахівців відділу, поліцейських офіцерів Вашковецької, Сокирянської та Новодністровської територіальних громад, представників профільних служб, обговорено аспекти проведення осінньої кампанії з перероральної імунізації.
Як зауважують фахівці, враховуючи введення воєнного стану в Україні, осіння кампанія з пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин проти сказу на території Чернівецької області, як і весняна, буде проводитися методом наземного розподілу принад робочими бригадами, створеними при кожній територіальній громаді.
Сказ – одна з найнебезпечніших вірусних хвороб, спільних для тварин та людей. Хвороба уражає центральну нервову систему з ознаками поліоенцефаломіеліту, супроводжується паралічами і без лікування завжди закінчується смертю. Поширюють сказ у природі лисиці, вовки, єнотовидні собаки та безпритульні тварини, однак основним джерелом вірусу сказу є червона лисиця.
Під час осінньої кампанії буде оброблено близько 600 км території краю. Вакцини розподілятимуть на узліссях, узбіччі доріг, біля річок, на сільськогосподарських угіддях тощо. Принада має вигляд невеликих брикетів із запахом м'ясо-кісткового борошна, всередині яких знаходиться капсула із вакциною.
Фахівці зазначають, принади безпечні для людей, тварин і навколишнього середовища, але в разі виявлення брикетів із вакциною просять їх не чіпати, не переміщати на інші місця та не руйнувати, для того, щоб тварини змогли їх знайти та спожити.
«