Наразі не буде перебільшенням сказати, що LED-стрічка або модулі – це одні з найсучасніших освітлювальних рішень, які одночасно поєднують у собі високу ефективність роботи, достатню естетику та чудову функціональність. Вони використовуються для освітлення інтер’єрів та екстер’єрів, декоративного освітлення, підсвічування меблів та рекламних конструкцій, а також у промислових та архітектурних проєктах.
Основна функція цих виробів – забезпечення якісного освітлення з мінімальним енергоспоживанням. Вони більш економічні за традиційні джерела світла та мають набагато довший термін служби. У той час як ЛЕД-стрічка дозволяють створити м’яке та рівномірне підсвічування, світлодіодний модуль формує потужне точкове освітлення для рекламних вивісок, білбордів, архітектурних елементів тощо.
Види LED-стрічок
Існує декілька різновидів світлодіодних LED-стрічок, що відрізняються за потужністю, щільністю світлодіодів, кольором світла та рівнем захисту від вологи:
– одноколірні (монохромні) – мають тільки один стабільний колір (білий, синій, червоний);
– багатоколірні ЛЕД-стрічки RGB – дозволяють змінювати кольори за допомогою контролерів;
– світлодіодні стрічки RGBW – вироби з додатковим білим світлом для створення більш натурального освітлення;
– високозахищені LED-стрічки (IP65, IP67, IP68) — використовуються у вологих приміщеннях або на вулиці.
Види світлодіодних модулів
Світлодіодні модулі зазвичай застосовуються у зовнішній рекламі та архітектурному освітленні. Вони також бувають різних форм та потужностей:
– одноколірні ЛЕД-модулі– використовуються для підсвічування літер на вивісках;
– світлодіодні RGB-модулі – змінюють кольори та створюють динамічні ефекти;
– моделі підвищеної яскравості – для великих рекламних площин або яскравого архітектурного підсвічування.
Де та як використовуються LED-стрічки та модулі?
Світлодіодні ЛЕД-стрічки широко використовуються у інтер’єрах для підсвічування стель, меблів, ніш. У зовнішньому застосуванні їх використовують для підсвічування фасадів, сходів, терас. У свою чергу, світлодіодні модулі переважно застосовують у рекламі: на вивісках, стендах, білбордах, вітальних написах, у святковому зовнішньому декорі.
Монтаж світлодіодних LED-стрічок зазвичай здійснюється на двосторонню клейку основу або до алюмінієвого профілю для кращого охолодження та естетичної завершеності. Натомість, світлодіодні ЛЕД-модулі монтуються на спеціальні конструкції або основи з можливістю підключення до джерела живлення.
При цьому світлодіодні стрічки LED можуть давати тепле, нейтральне або холодне біле світло, що дозволяє обирати відповідне освітлення для будь-якого приміщення чи об’єкту. Якщо ж казати про RGB-стрічки та світлодіодні LED модулі у сукупності, то разом вони дозволяють створювати цікаві та різнокольорові світлові ефекти.
Переваги різних типів виробів для конкретних задач
Для декоративного освітлення оптимальними є світлодіодні RGB-стрічки, оскільки вони можуть змінювати кольори та створювати динамічні ефекти. Наприклад, такі вироби є зручними для підсвічування стін у клубах чи ресторанах. А от для освітлення робочих зон на кухнях або у офісах краще підійдуть монохромні моделі з нейтральним білим світлом, яке не втомлює очі. У зовнішній рекламі оптимальним рішенням стануть ЛЕД-модулі підвищеної яскравості, які забезпечують хорошу видимість навіть удень.
Таким чином, можна сміливо заявляти, що не тільки стрічки, але й LED-модулі – це інноваційне рішення, яке поєднує e собі практичність, економічність та можливість втілення будь-яких дизайнерських задумів.
Джерело: 5watt.ua