Світдина ДСНС України
0 Альбіна Ковпак04 вересня 2024, 15:09
Другу добу рятувальники працюють на території Інституту зв’язку, куди 3 вересня росіяни поцілили «Іскандерами». Більшу частину завалів розібрали.
Про завали на брифінгу в Полтавській ОВА 4 вересня повідомив начальник ДСНС Полтавщини Андрій Хижняк.
Рятувальники вивезли понад 1 тис. тонн уламків різних видів та розібрали близько 70% зруйнованих конструкцій на місці удару. Також обстежили усі шість поверхів будівлі Інституту зв’язку.
Разом з полтавськими працівниками ДСНС на місці працюють штаби та розбирають завали їхні колеги з Київської та Черкаської областей. Нині під завалами можуть залишатися орієнтовно п’ятеро людей.
Пошкоджені внаслідок обстрілу будинки в Полтаві обстежили: результати
Міська влада завершила обстеження цивільних будинків та готується ухвалювати рішення про надання допомоги постраждалим.
Обстріл пошкодив понад 40 будівель у місті, серед них – багатоквартирки та приватні будинки. Під час обстеження зафіксували:
- 145 випадків пошкоджень домоволодінь (квартири й приватні будинки);
- 346 випадок пошкоджень вікон з віконними й балконними рамами;
- 81 випадок пошкоджень стелі й підлоги.
4 вересня у Полтавській міській раді проведуть засідання ТЕБ і НС щодо роботи штабу ліквідації наслідків. Планують, що штаб припинить працювати на місці обстрілу та розпочне роботу в Управлінні соцзахисту.
Атака Полтави: деталі від Президента України
Дві балістичні ракети атакували Полтаву зранку 3 вересня. Влучання сталися по території навчального закладу й сусідньої лікарні. За дорученням президента проведуть розслідування обставин трагедії. До рятувальної операції залучені всі служби.
В області оголошена триденна жалоба за загиблими, а лікарі борються за життя поранених, які перебувають у тяжкому стані. Окрім Інституту звʼязку, влучання двох ракет стали бідою і для цивільних, які живуть поруч.
У мережі ширилася інформація, що у момент удару в Інституті зв’язку відбувалися шикування, проте в Міноборони ці дані спростували:
«О 9:08 пролунав сигнал тривоги. Усі спускалися в укриття. За декілька хвилин після оголошення тривоги пролунали вибухи. Деталі трагедії у Полтаві вивчаються. Зараз відомо, що ніяких шикувань чи інших заходів у момент удару не відбувалося», – говорить Дмитро Лазуткін.
За даними Міноборони, часовий проміжок між тривогою і прильотом ракет був настільки коротким, що застав людей в момент евакуації до бомбосховища.