Автор – Дмитро Бунаков
0 Альбіна Ковпак26 січня 2024, 14:01
Фахівці вирішили залишити вул. Мясоєдова в Полтаві, а провулок зробити вулицею й обрати нову назву для неї з-поміж двох пропозицій.
Рішення про нову назву для пров. Мясоєдова ухвалили на засіданні робочої групи з перейменування 23 січня.
Торік провулок вирішили перейменувати, щоб уникнути плутанини через близьке розташування з однойменною вулицею. Натомість у назві вулиці увічнити імена як батька, Григорія Мясоєдова, так і його сина Івана. Тоді вулицю пропонувати перейменувати на «вул. Художників Мясоєдових», щоб вшанувати обох митців.
Також відомо, що в архіві Полтавської міськради не знайшли протоколу рішення про перейменування цього масиву на території земель, відчужених у сільськогосподарського технікуму. Тоді ці землі належали Ковалівській сільраді. Про це ЗМІСТу повідомив краєзнавець Леонід Булава.
Серед варіантів, які запропонували містяни для пров. Мясоєдова у статусі вулиці, члени робочої групи обрали такі:
- вул. Ігоря Щербака;
- вул. Сад Гуссона.
Пізніше полтавці обиратимуть нову назву вулиці серед цих пропозицій шляхом електронного голосування.
Ким був Ігор Щербак
Ігор «Ріко» Щербак – воїн родом з Полтави. Життя захисника обірвалося під танковим обстрілом поблизу Берхівки на Донеччині 19 лютого торік. Нині пам’ять захисника хочуть вшанувати, назвавши вулицю на його честь.
Воїн народився в Полтаві. Навчався у Полтавському міському багатопрофільному ліцеї №1 імені Івана Котляревського, вищу економічну освіту здобув в Українській академії банківської справи в Сумах.
У мирному житті працював фінансистом, був співвласником ігрового клубу. Обожнював тренування в залі, умів розвинути хист до цього в інших. Багато читав.
Під час повномасштабної війни Ігор Щербак захищав Україну в складі 46-ї окремої аеромобільної бригади ЗСУ: лейтенант був командиром мінометної батареї.
«Ігор був живим прикладом справжнього чоловіка, воїна. Мужнім, турботливим і справедливим. Завжди був на позитиві, ніколи не скаржився. Пішов на війну добровольцем ще на початку повномасштабного вторгнення, бо не міг змиритись зі стражданнями, що ніс із собою руський мир мирному населенню. Відповідальний командир і мотивований боєць, який своїм прикладом заряджав оточуючих. Завжди був уважним до кожного свого бійця. Честь і гідність для нього були не просто словами, а життєвими принципами» – згадують загиблого близькі.
Поховали офіцера в Затуриному під Полтавою. У військовослужбовця залишилися батьки, бабуся, двоюрідна сестра, рідні та друзі.
Сад Гуссона: про власника
Іван Гуссон – власник великого саду на Павленках. У саду 18 травня 1861 року, на його запрошення, полтавська громада посадила «Дуб Тараса Шевченка» – перший у світі живий пам’ятник Кобзарю.
Закладений Гуссоном у 1850-х роках сад на схилах Чамариного яру на початку 1890-х років викупило полтавське земство для створення Училища садівництва й городництва. Масив садиб – котеджів по пров. Мясоєдова кінця 1980-х – 1990-х років розташований, значною мірою, на колишніх землях садівництва Гуссона.
Дуб Шевченка у саду Гуссона (нині провулок Мясоєдова в Полтаві). Фото – Леонід Булава
Нагадаємо, що 26 січня Полтавська міська рада ухвалила остаточне рішення про нові назви вулиць та провулків. Нові назви вулиць та провулків дивіться за посиланням.
Також додамо, що нині робоча група з перейменування обговорює варіанти нових назв для вулиць четвертої черги. До перейменування готують понад 30 вулиць. В одній з них хочуть увічнити ім’я Василя Стуса – борця за незалежність та поета-шістдесятника.