Кадр з випуску про їжу Полтавщини
0 Альона Ягольник26 січня 2024, 13:01
Блогери знімають відео на YouTube про гастрономічні особливості різних областей України. Черговий випуск про їжу зняли на Полтавщині й розповіли про вуличну їжу та автентичні страви, які раніше не куштували.
Гайд закладами, про які розповіли у випуску:
Гастрономічний гайд закладами опублікували на YouTube-каналі Михайла Кацуріна 25 січня. Випуск «Їжа Полтавщини. ДНК української кухні» набирає популярності на вкладці «Рекомендовані» й перебуває під номером 20. На момент публікації відео переглянули понад 200 тис. разів.
ЗМІСТ переглянув годинний випуск й розповідає про локації, які відвідали ресторатор Міша Кацурін та тревел-блогер Антон Птушкін.
Кафе «У сестер»
Подорож до Полтавщини розпочали з дегустації страв у придорожньому кафе на трасі на Київ-Полтава. Тут доволі велика територія, є магазин де продають закрутки, вареники тощо. У кафе блогери куштували млинці з мʼясом та вареники «Полтавські» парові. Такі страви були блогерам до вподоби.
Стріт фуд у Полтаві
«Гаряче»
У закладі готують чебуреки на будь-який смак. Михайло Кацурін обрав солодкий з вишнею та каву. Загалом страва була йому до вподоби:
«Класний та хрусткий чебурек. Прям офігенний, я б прийшов і замовив це знову».
«Кавун»
Це перша в Полтаві кавʼярня третьої хвилі. Сюди блогери прийшли, щоб випити кави та з’їсти шматок торта під назвою «Смерть ворогам».
«Смачна ніжна, малинова, вершкова “смерть ворогам”», – говорить Михайло Кацурін.
«Коровай»
Наступним місцем, куди завітали блогери, стала пекарня «Коровай». Михайло Кацурін сказав, що їх туди не пустили, але він придбав рогалик з повидлом, який йому смакував.
Полтавський ринок та шашлички
Далі попрямували на полтавський ринок. Сюди прийшли до продавчині сала Галини. Ведучі кажуть, що Галя є королевою сала на полтавському ринку, а її продукт відправляють по всій країні та за кордон. Тут Кацурін куштував копчене на соломі сало. Також смакували «Ізумрудним» та салом «Валюта», яке готують у чорному перці.
Також на ринку знайшли декілька «шашличок», де ведучі куштували м’ясо та оцінювали його смак. З чотирьох претендентів перемогу здобула шашлична №2 (переглянути, де вона знаходиться можна у випуску на YouTube).
Шаурма
Також у місті скуштували шаурму у двох закладах: «Сідра» та «Міська шаурма». Страві виставили оцінки за соковитість, смак та щедрість. Перша отримала 11 балів, а друга – 12.
Дегустація галушок
«Комора»
Це перша галушкова мануфактура Полтави. На перший погляд, це крихітний заклад на 20 гостей, але в реальності це «справжній інститут галушкових досліджень» з десятками видів цієї страви, каже Михайло Кацурін. Тут розповіли про приготування класичних галушок. У цьому місці Кацурін та Птушкін вперше спробували полтавські галушки:
«Це ніжний пухнастий повітряний пиріжок. Це може бути основною стравою і закускою і чим завгодно. Мені подобаються галушки».
«Полтавські галушки»
Це «демократичний» за ціновою політикою та популярний полтавський заклад. Тут замовили порцію полтавських галушок і компот:
«Хочу відзначити вигляд галушок, подивіться які вони гастрономічні, щось середнє між дуже класними пончиками, политими кремом, і яйцями пашот з соусом. Надніжне тісто зі свининою і грибною підливою».
«Кочубеївська садиба»
Далі попрямували в Диканьку аби скуштувати галушки і там. Тут замовили борщ з галушками та крученики з галушками.
«Борщ з галушками як і все з галушками дуже смачно. Крученики з галушками це дуже смачно, це схоже на картопляні зрази тільки замість картоплі тут галушки з дуже смачною грибною підливою», – каже Михайло Кацурін.
Антон Птушкін говорить, що вони планували показати Диканьку, але виявилося, що показувати немає чого:
«Тут планувалося, що ми покажемо Диканьку, але її у нашому випуску не буде. Бо там немає чого показувати. Як зʼясувалося це звичайне село в якому навіть немає туристичного центру. Є невеликий музей і все. Для мене це було ударом, бо я був впевнений, що цей туристичний бренд ми використовуємо, але виявилося що ні. І це сумно».
«Початок»
Щоб скуштувати більше галушок попрямували у полтавський заклад «Початок». Тут знайшли азійський галушка-боул. До страви входили галушки, курка, квасоля, перці тощо. Таке поєднання блогерам «зайшло».
Автентичні та полтавські страви
«Старий хутір»
Хутір знаходиться в Опішні та складається з 4 хат-мазанок, які побудовані та наповнені речами побуту 1918, 1928, 1930 та 1960 років. На території поселення є ферма, сінокіс, криниця, став, територія для кемпінгу та дитячий майданчик. Також працює ресторан української кухні, де Птушкін та Кацурін куштували шпундру, качану кашу, опішнянські сливи, вергуни та вареницю.
«Качана каша – це дуже незвичайно, це якийсь збільшений за розміром кускус в тісті. Це дивно, це незвичайно, це смачно і дуже самобутньо. Шпундра, ніколи не бачив нічого подібного. Мені це сильно подобається. Тут купа буряка, він дуже смачний, він дуже насичений і дуже дзвінкий, мʼякий буряк та мʼяка свинина», – хвалив страву Кацурін.
«Чічіков»
Це полтавський заклад, де блогери спробували карбонару по-полтавськи з копченим на чорносливі шпондером.
«Фотограф»
У кав’ярні-пекарні куштували традиційні полтавські шулики та мандрики. Шулик – це десерт з надтонкого листкового тіста з купою вершкового масла. Просякнутий медово-маковим сиропом і запечений до хрусткої скоринки, він подається зі склянкою молока. Також смакували мандриком з начинкою з сиру та каву по-полтавськи. Усі страви сподобалися блогерам.
Ресторан Palazzo
У ресторані замовили традиційний полтавський лизень – це страва з яловичого язика. Тут скуштували стейк з лизня та запечений лизень.
«Тут язик в сукупності з ніжним пюре та гострим тайським соусом. Це очманіло співпрацює. Вже не вперше в Полтаві я отримую страву по яку б я точно повернувся б».
Мʼясний ресторан Shade
У закладі замовили мармуровий аргентинський стейк з чорного ангусу. Кацурін сказав, що це дуже соковитий, ніжний і яскравий стейк.
Verholy Relax Park
Це перший в Україні сучасний готельний комплекс, на території дуже стримані та водночас вишукані СПА, шале, приватні будинки, басейни і озера.
«Це перший реально стильний готель в Україні і він відкрився років 10 тому і дотепер, щоразу коли приїздиш сюди, він виглядає свіжим і все таким же стильним», – каже Михайло Кацурін.
Тут куштували кістковий мозок з томатною сальсою та ікрою щуки.
Підсумовуючи, ведучі сказали, що Полтавщина – це крутий та самобутній і, на жаль, дуже недооцінений регіон з точки зору їжі. Треба це змінювати й розвивати, вважають блогери.